Alena Balcarová

dogdancing

Psy jsme měli v rodině, co pamatuji, od voříšků a německých ovčáků u babiček po jezevčíka a knírače doma. Byla jsem spíše „uživatelem psa“ a jeho venčitelem do doby, než jsem si pořídila svého prvního vlastního psa – fenu Parson Russell teriéra jménem Abby, které vděčím za vše, co o psech dnes vím. Ihned s jejím příchodem jsem se začala věnovat její výchově a výcviku a pohltilo mě to. K pořízení dalších psů a k výcviku psů cizích už byl od tohoto kroku jen kousek.
Od roku 2006 se věnuji výcviku psů pod hlavičkou výcvikového centra Haf Bez Obav – zde jsem začínala výcvikem pomocí luringu (navádění) a pomocí kontrastních metod – postupem času jsem od kontrastních metod přecházela k pozitivnímu výcviku jak za pomocí luringu, tak za pomocí shapingu (tvarování)

Za dobu své praxe jsem se dostala k práci se stovkami psů různých ras. Měla jsem možnost řešit vše od strachu po agresi, psy útěkáře, závisláky, ničitele apod. – od každého něco.

Několika desítkám psům jsem pomohla k základním zkouškám z poslušnosti, dogdancingu a canisterapie.

Během let 2007 až 2011 jsem vyzkoušela různé výcvikáře a různé sporty od agility, přes coursing, obrany, stopy, po dogdancing, obedienci a mnohé další, než jsem si vybrala ty, které mé psy nejvíce bavili a u kterých jsme zůstali

Od roku 2011 se věnuji výcviku u klientů doma či v okolí, dle individuálních žádostí a problémů.

Prošla jsem několika fázemi a vyzkoušela spousty typů výcviku, až jsem ukotvila u cvičení pomocí pozitivního upevňování a shapingu. Tento druh výcviku je v podstatě jednoduchá filozofie vedení psa tak, abychom nikdy nemuseli psa fyzicky trestat nebo na něj zvýšit hlas, ale mohli jsme my i pes spolu spokojeně žít bez zbytečného stresu.

 

Jsem mezinárodním rozhodčím R3 pro zkoušky a RZ pro závody dogdancingu a předsedou klubu DDCCR.

kontakt: 420 775317042