Lucie Vaňková

handling

Pocházím z rodiny pejskařů. Jak se říká „vyrůstala jsem s chlupem v puse“. Cit pro výcvik a chov psů jsem nejspíše zdědila po prababičce, která měla ch.s. slovenských čuvačů, se kterými měla složené vrcholové zkoušky ve sportovní kynologii a ani na výstavách se neztratili.

Aktivně se vystavování/handlingu věnuji od roku 2008 – kdy jsem si pořídila svého prvního PP psa – australského ovčáka. Od té doby vystavuji psí rasy napříč FCI skupinami (border kolie, flat coated retriever, pražský krysařík, kokršpaněl…) S mnohými z nich jsem „vyběhala“ šampióny krásy či běhala v závěrečných soutěží, nejen v rámci ČR.

Jako každý jiný sport jsou i výstavy soutěží, takže vím, jak člověk může být nervózní z neznámého. Tuto nervozitu pak přenáší dál na pejska, čímž si oba zbytečně mohou odnést negativní vzpomínky. Proto jsem se rozhodla, že krom možnosti mého handlingu vašeho pejska na výstavě, pomůžu všem začínajícím handlerům na poli výstav se připravit na vše, co je během výstavy může potkat. Od samotného přihlášení se na výstavu, přes přípravu nejlepší prezentace svého psa až po vysvětlení všech známek, titulů a možností výher… Při tréninků dbán na individuální a pozitivní přístup. Ráda bych, aby každý handler odcházel z výstavy s vědomím, že udělal maximum, co šlo bez ohledu na výsledek.

tel. kontakt: +420 737911688