Tomáš Kašpar

nosework, poslušnost

Výcviku psů v pozici instruktora jsem se začal věnovat v roce 2012. Jako instruktor se zaměřuji přednostně na „společenský výcvik“ štěňat a dorostu, tedy na základní poslušnost a ovladatelnost s důrazem hlavně na život se psem ve městě. Nově pomáhám lidem se začátky noseworku a odhalováním kouzla tohoto nového kynologického sportu.
Prioritou ve výcviku je pro mě psa pochopit a naučit se s ním komunikovat tak, aby byl výcvik maximálně efektivní a k tomu se snažím vést i své klienty. Mým heslem a výcvikovou metodou je být ke psovi férový, tedy ho chválit za to, co udělá dobře, ale zároveň mu říct, že něco dělá špatně. A ještě jedna věc je důležitá, ani já nechodím do práce zadarmo, tak proč by měl pes pracovat za nic? Odměňte ho, když si to zasloužil. Ale odměňte ho správně!
Od začátku roku 2011 je po mém boku flatík domácím jménem Ike („Ajk“), díky kterému si toto plemeno navždy získalo mé srdce. Spolu se věnujeme výcviku poslušnosti, obedience, nosework a koketujeme s dogdancingem a flyballem.
Mottem každého pejskaře by podle mě mělo být „DŮSLEDNOST A ZODPOVĚDNOST“

telefon: 604603896