Naše cesta k Treibballu

Bohdana a Milan Stoklasovi jsou milí manželé, kteří u nás v PESOPARKu trénují poměrně nový sport s názvem Treibball. V tomto sportu jde především o spolupráci mezi psovodem a jeho psem.

Psovod má za úkol navigovat svého psa, aby dokutálel míče do brány v co nejlepším čase.

Jak se ale naši trenéři k tomuto sportu dostali? O tom se dočtete v tomto článku.

„Máme dvě fenky a chovatelskou stanici plemene entlebuchský salašnický pes.  K poslušnosti, které se také věnujeme, jsme hledali dynamický sport, který by vyhovoval temperamentu entlebuchů. Hledání ale nebylo jednoduché. Typický entlebuch má mohutné, poměrně těžké tělo a k němu krátké a subtilní nožky. To není právě ideální výbava pro žádný z dynamických sportů typu agility, flyball nebo frisbee. Ze stejného důvodu se entlebuch nehodí ani pro delší běhy, při běhu u kola přechází často do cvalu. Hledali jsme sport, který našim fenkám zaměstná nejen tělo, ale i hlavu, a který s nimi budeme moci i ve svém pokročilejším věku dělat naplno, aniž bychom je omezovali.

 

Treibball jsme prvně viděli na Srazu entlebuchů  v září 2013. Ukázka se nám velmi líbila, ale sport se nám zdál poměrně složitý a měli jsme vážné pochybnosti o tom, zda bychom ho byli schopni se svými fenkami zvládnout. Trvalo nám rok, než jsme se rozhodli treibball zkusit. V době, kdy jsme začínali, u nás neexistovala výcviková střediska pro treibball. Začínali jsme tedy sami podle zahraničních knih a videí dostupných na internetu.

 

Videí o treibballu existuje na internetu sice hodně, ale není snadné vždy najít potřebný návod pro určitou fázi nácviku. Proto jsme se rozhodli usnadnit treibballovou cestu dalším zájemcům o tento sport a zdokumentovat naši treibballovou dráhu formou videí.

 

Na začátku své treibballové cesty jsme netušili, že po ní dojdeme až na stupně vítězů našich i zahraničních závodů v nejvyšších závodních třídách.“

 

Pokud i vás tento sport zaujal, neváhejte a přijďte si ho k nám vyzkoušet 😊.
Jestli Vás zajímá, jak jsou naši trenéři, manželé Stoklasovi úspěšní, mrkněte na náš příští článek.