Naše cesta k treibballu část 2.

V předchozím článku jste se dozvěděli, jaká byla cesta k treibballu našich dvou trenérů. Dneska si můžete přečíst o tom, jaké úspěchy za sebou Milan a Bohdana Stoklasovi mají.

Mrknout se můžete také na vide z níže uvedených závodů a tréninků 😊.

 

„V posledních dvou letech jsme stáli s oběma svými fenkami na stupních vítězů na všech domácích závodech, kterých jsme se zúčastnili. V loňském roce jsme se rozhodli vyzkoušet i zahraniční závody a vyjeli jsme dvakrát do Německa. Účast na zahraničních závodech vyžadovala pečlivou přípravu, protože zahraniční závody jsou na rozdíl od našich závodů dvoukolové. V prvním kole je podobně jako u nás hlavním kritériem rychlost, druhé kolo je zaměřené na přesnou práci a dálkovou ovladatelnost psa. Na zahraničních závodech jsme se museli vyrovnat s řadou novinek a překvapení, ale i tam jsme byli úspěšní a obsadili jsme v silné konkurenci medailové pozice včetně těch nejvyšších.

 

Na základě pozvání ze zahraničí jsme se nedávno zapojili i do World Treibball League.

Jedná se o nejnáročnější treibballový závod, který se hraje s ohledem na účast závodníků nejen z Evropy, ale i z USA, Austrálie a Nového Zélandu, virtuálně. Mít možnost změřit síly s treibballisty z různých kontinentů a sledovat jejich práci je nesmírně zajímavá a cenná zkušenost.

 

Na podzim roku 2016 jsme rádi přijali nabídku J. Chlumské na vedení pravidelných treibballových kurzů v Pesoparku. Kurzy jsou stále plné a máme radost z toho, že řada účastníků našich kurzů se již také umisťuje na medailových místech různých závodů.

 

V loňském roce jsme v Pesoparku zorganizovali dvoje závody – na jaře a na podzim.

Podzimní závody byly s mezinárodní účastí. Radost nám udělala zejména účast německé vítězky mnoha evropských závodů a několikanásobné vítězky World Treibball League Anji Jakob. Účastníci závodů tak měli možnost vidět při práci světové špičky a potěšitelné je, že naši psi se v těžké mezinárodní konkurenci rozhodně neztratili. Těší nás, že se na tréninku i na závodech v Pesoparku potkávají desetiletí psovodi s těmi, kteří již překročili sedmdesátku, i široké zastoupení nejrůznějších plemen psů.

 

Treibball v Pesoparku je opravdu pro všechny a se svými špičkovými instruktážními psy si můžeme dovolit ho zde propagovat i učit v celé jeho pestrosti a šíři od prvních krůčků až po nejvyšší obtížnost.“

 

Také vás tento sport oslovil? Přijďte si ho k nám vyzkoušet!